Text Box: وحشت بر قرار تهران تشکيل اجلاس نمايندگان کشورهای غير متعهد 

قرار است شانزدهمين نشست سران کشورهای جنبش غير متعهدها روز نهم شهريور در تهران آغاز به کار کند. هر چند بنا بر اظهارات دست اندرکاران نظام تشکيل اين اجلاس افتخاری برای نطام اسلامی خواهد بود، اما تعطيلی پنج روزه در تهران و آرايش نيرو های امنيتی نشانه بارزی از وحشت نظام است که با توچه به شرايط داخلی و تهديدات  بين المللی برخلاف گفته رهبر نگرانی از سرنوشت چنان آنان را وحشت زده کرده است که خود نميدانند چه بايد بکنند از اين رو به هر خس و خاشاکی چنگ می آويزند تا خود را روند طوفان برهانند.

احمدرضا رادان،‌جانشين فرمانده نيروی انتظامی،‌ از حضور ۱۱۰ هزار نفر ازپرسنل نيرو ی انتظامی  قرارگاه امام علی  که شامل ۱۴ کميته‌ و دو قرارگاه ميباشند با همکاری ستاد کل نيروهای مسلح، وزارت اطلاعات و وزارت کشور تأمين امنيت اجلاس سران کشورهای عضو جنبش غير متعهدها ‌ را بر عهده خواهند داشت. 

بر اساس اين گزارش،‌۳۶۰ ايستگاه بازرسی در سطح شهر تهران فعاليت خواهند داشت که ۲۰۰ ايستگاه آن، تحت نظر قرارگاه امنيت پليس و ۱۶۰ ايستگاه تحت کنترل بسيج سپاه پاسداران خواهند بود.
 
به گفته رادان،‌ در سطح شهر تهران،‌ چهار حلقه امنيتی تشکيل شده و‌ برنامه‌‌ هايی نيز برای تأمين امنيت در استان ‌های همجوار با تهران و مناطق مرکزی پيش‌ بينی شده است.
 
او با اشاره به سخنان معاون امنيتی استاندار تهران که گفته است امنيت نشست با سپاه پاسداران خواهد بود،‌ اضافه می کند:اين موضوع از آن رو اهميت دارد که نشان میدهد پوشش اين نشست،‌نه انتظامی،‌ بلکه امنيتی است تا به اين ترتيب،‌ مبادا خللی در نشست پيش آيد و معترضان بتوانند انتقادهای خود را مطرح کنند.
 
‌به گزارش خبرگزاری ايلنا،‌اسماعيل احمدی مقدم،‌ فرمانده نيروی انتظامی،‌ روز شنبه اعلام کرد که با همکاری مرزبانی نيروی انتظامی و سپاه پاسداران، خرابکارانی را که خواهان برهم زدن نظم اجلاس غير متعهدها بودند، دستگير شده اند. 
شايعاتی در تهران وجود دارد که دستور تعطيلی مراکز بزرگ خريد و بازار در تهران صادر شده است.

 احمد خاتمی،‌ امام جمعه موقت تهران و عضو هيأت رييسه مجلس خبرگان نيز‌ از آنچه تلاش برخی اقدامات شيطنت‌آميز فتنه‌گران ۸۸ و حاشيه سازان آنان در آستانه برگزاری نشست غير متعهدها ناميد،‌ انتقاد کرد و آن را فرصت سوزی برای کشور دانست.
 
او بار ديگر با متهم کردن معترضان به نتايج انتخابات رياست جمهوری سال ۸۸ گفت که  آنها بيشترين خيانت را به ايران کرده اند و با نامه‌ نگاری‌ های خائنانه در پی آن هستند که اين فرصت را بسوزانند.
 
اشاره احمد خاتمی به نامه هايی است که اخيرا توسط برخی از تشکل ها و فعالان سياسی و مدنی خطاب به دبير کل سازمان ملل متحد و رييس جمهوری مصر درباره وضعيت جاری بر ايران نوشته شده است.
 
روزنامه کيهان ارگان رهبر جمهوری اسلامی ايران ، يک نماينده سابق مجلس را که در بازداشت به سر می‌برد، به  راه‌ا ندازی تشکيلات مخفی فتنه‌ گران متهم کرد. کيهان با نام بردن از اين نماينده مجلس با حروف اختصاری ط  م‌ مينويسد:‌ خط‌ دهندگان و گردانندگان پشت صحنه فتنه‌گران،  به دنبال راه‌ اندازی هر چه بيشتر تشکيلات برای بهره‌برداری در موقعيت‌ های بحرانی احتمالی پيش از انتخابات يا مناسبت‌ ها و اجلاس‌ های مهم کشور نيز بوده‌اند.

به نظر پاره ای از روزنامه نگاران و تحليل گران مسؤلان می خواهند با حمله کردن به نيروهای مخالف،‌ مانع از حضور مردم در خيابان ها شوند،‌چون صحبتی که شده،‌آنقدر مانند ساير اظهار نظرهايی که در ساليان گذشته شده است،‌ ساختگی،‌غير منطقی و دور از واقعيت است که نمی شود پذيرفت موضوعی وجود داشته است و آنها آن را بزرگ کرده اند.
 
به گزارش سایت نوروز، شورای هماهنگی راه سبز اميد از مردم خواسته با استفاده از تمامی ابزارها و امکان‌های مشروع، قانونی و مسالمت آميز در جريان نمايشی و پر هزينه اجلاس سران غير متعهددر تهران ‌به ادامه‌ حبس رهبران معترضان و فعالان موسوم به جنبش سبز اعتراض کنند.