Text Box: قهرمانی از فرزندان ايران زمين

محمد حسین کبادی شناگر بزرگ ایرانی که بیش از 1100 کیلومتر از طول خلیج پارس را شنا کرده است ميگويد اماراتی‌ها برای اینکه من این پروژه را در مرز آن‌ ها و به نام جعلی خلیج عربی پايان دهم دو میلیارد تومان وجه نقد، بورسیه تحصیلی تا مقطع دکترا ، گرین کارد آمریکا و اقامت امارات را پیشنهاد کردند اما من آن را قبول نکردم
این پروژه با نام پروژه ملی شنای طول خلیج پارس به طول یک‌ هزار و صد کیلومتر از ۲۸ آذرماه 1390 از جزیره هرمز آغاز شده و مقصد نهایی نیز اروندکنار در استان خوزستان بود که در 85 روز با تلاش شبانه روزی و از خودگشتگی به پایان رسید .

این پروژه با شعار خلیج تا ابد پارس و پیام صلح و انسان دوستی مردم ایران انجام گرديد. که با طی
 مسیر 1100 کیلومتری رکورد جهانی این رشته را جا به جا کرده‌ است. رکورد قبلی مربوط به یک تیم 200 نفره ایرلندی بوده که ۶۸۰ کیلومتر را طی کرده بودند .

در حال حاضر با تأیید موسسه گینس و سایت بین المللی شنای آبهای آزاد جهان این رکورد به عنوان طولانی ترین و سریعترین رکورد شنای آبهای آزاد جهان ثبت شده است که توسط این قهرمان وطن پرست بدست آمده که در ماه نوامبر (2012) در چاپ بعدی کتاب گینس در معرض دید قرار خواهد گرفت.

کبادی با اشاره به تیم ۲۵ نفره این پروژه گفت در تیم اجرایی روی آب هشت نفر هستیم و هنگام شنا نیز درون محفظه هستم ضمن اینکه روزی ۵ تا ۲۰ کیلومتر نیز شنا می کردم.

دید ما به این پروژه علمی بوده و شرکت ‌های مختلفی نیز برای پرداخت هزينه پروژه ملی خلیج پارس را پیشنهاد داده بودند که در بدو شروع تمامی این شرکت ها کنار کشیدند و این پروژه در نهایت گمنامی و سختی بسیار تنها با همت و غیرت جوانان ایرانی با کم ترین امکانات ابرگزار شد.

شناگر طول خلیج فارس با قدردانی از مهمان نوازی مردم خون گرم و ميهمان دوست جنوب گفت مهمان نوازی این عزیزان تمامی بی توجهی و نامهربانی های مسئولان را از یاد ما برده است. 

در پایان این پروژه در بدو ورود به تهران پس از 85 روز سختی و از خودگذشتگی هیچ یک از مسئولین به استقبال او نیامده و کبادی و همراهاناو تنها مورد استقبال دوستان و آشنایان خود در فرودگاه مهرآباد قرار گرفتند . پس از پایان این رکورد جهانی هیچ تقدیر شایسته ای از سوی مسؤلین از این قهرمان صورت نگرفت. در حالی که از تروريست ها و طرد شدگان از کشور های خارج به جرم سوء استفاده از مقرران ديپلماتيک با دسته های گل . مورد استقبال و قدر دانی قرار ميگيرند.

آیا اين رفتار، شايسته اين قهرمان ایران زمین است؟